25 veebruar 2011

Ilmuma hakkab uus tehnokultuuri ajakiri

"Oleme võtnud eesmärgiks olla tehnokultuuriajakiri, kust leiavad huvitavat lugemist ka need, kel pole hetkel vaja oma tehnoparki uuendada, kuid kes tahaksid teada, mida huvitavat on maailmas toimumas," ütles ajakirja „21“ vastutav väljaandja Pert Lomp.


Lomp lisas, et uus ajakiri täidab tühja niši Eesti turul ega hakka konkureerima ühegi konkreetse väljaandega: "Kuna "21" ei ole puhtalt tehnoloogia- ega puhtalt kultuuriajakiri, vaid me vaatleme neid teemasid omavahel seotuna, täidab see olulise tühimiku Eesti ajakirjandusturul."

Peatoimetaja Veiko Tamme sõnul vaatab uus ajakiri, kus ja kuidas tehnoloogia ning teadus tungivad kultuuri – teatrisse, kinno, meie igapäevasesse ellu: "Hoiame silma peal uudistel nendes valdkondades ja kirjutame, kuidas tehnoloogia on meile kasulik, mida ta teeb ja kuidas seda kasutada," ütles Tamm.

Avanumbris kirjutavad põnevatel teemadel oma ala spetsialistid relvainsener Reimo Soosaar, Eesti hinnatuim meisterkokk Tõnis Siigur ja 3D-kaamera ehitanud vennad Kaspar ja Kaur Kallas. Lisaks räägib ajakirja "21" esimeses numbris president Toomas Hendrik Ilves küberkaitsest ja sellest, kuidas ta programmeerima õppis.

Ajakirja "21" peatoimetaja on pikaaegne tehnoloogiaajakirjanik Veiko Tamm, tegevtoimetaja on Andrus Laansalu, kes on kultuuri- ja tehnoloogiaajakirjanduses tegutsenud 1993. aastast. Toimetuse kolleegiumisse kuuluvad erinevate valdkondade teadlased ja kultuuritegelased. Vastutav väljaandja on Pert Lomp.

Tehnokultuuri ajakiri "21" ilmub 10 korda aastas. Iga number ilmub ka elektroonilisel kujul mobiilsetele seadmetele, ning on tasu eest loetav veebiaadressil www.21.ee