04 juuni 2011

Vikerraadios ja Raadio 2s algab suveprogramm

Vikerraadio suvi tuleb tegus ja uuenduslik. Juunikuu esimesel laupäeval, 4. juunil kell 12.05 algab Vikerraadios uus saade "Veel üks maailm", mis kõneleb maailma rahvaste rituaalidest, traditsioonidest ning uskumustest. Uuritakse, mida kujutavad endast valgusepühad, rituaalsed toidud, šamanism, askees, mitmenaisepidamine, pühakohad ja palju muud. Avasaade on pühendatud päikesekultusele - inimeste hirmudele, ootustele, traditsioonidele ja rituaalidele selle taevakehaga seoses. Teejuhid on folklorist Marju Kõivupuu, orientalist Martti Kalda ja saate autor Haldi Normet-Saarna.


Vikerraadio on kohal noorte laulu- ja tantsupeol "Maa ja ilm", Viljandi pärimusmuusikafestivalil, Saaremaa ooperipäevadel, võidupühal Tartus ja mujal Eestis. Juunikuu laupäevastes Vikerhommikutes uurib Meelis Kompus läheneva noorte laulu- ja tantsupeo korraldajatelt, kuidas peo viimased lahtised otsad kokku sõlmitakse.

Päevakajalised saated "Uudis+" ja "Mis mõttes?" jätkuvad suveformaadis, "Reporteritund" kestab jaanipäevani. Nõuandesaade "Huvitaja" tervitab uusi saatejuhte Heiti Kenderit ja Madis Kimmelit, kes hakkavad kordamööda juhtima neljapäevast tehnikarubriiki.

Legendaarset mälumängu "Mnemoturniir" juhib juuni keskpaigast Uku Toom. Juba 4. juunil on aga eetris erisaade, kus "Miniturniiri" hooaja parimad Kallavere Keskkooli võistkonnast kohtuvad Mnemo-meestega, et pidada maha üks lõbus mälumäng.

Nädalavahetustel kordab Vikerraadio kahte Klassikaraadio sarja. Laupäeviti kell 17.05 on eetris Ilme Rätsepa saade "O tempora, o mores", mis kõneleb moevooludest, kommetest ja stiilitunnetustest läbi aegade. Pühapäeviti kell 12.05 tutvustab muusikakriitik Tõnis Kahu saates "(k)ajamasin" popmuusika kõige kaalukamaid esindajaid. Seoses kultuuripealinna-aastaga kordab "Eesti lugu" laupäeviti kell 13.05 saateid Tallinnast.

Lastele pakub Vikerraadio vahetult enne laulupidu Leelo Tungla lugu "Naljatilgad lähevad laulupeole". Lisaks on uuesti eetris Kaspar Jancise järjelugu "Seiklus Salamandril ehk Morten Viksi uskumatud juhtumised lollide laevas". Kõlavad ka paremad palad sarjast "Lapsesuu" ning "Miniturniir". Juuni algul kuuleb Jüri Nikoforovi järjelugu "Vana Tooma lood".

Spordisõpradeni toob Vikerraadio suvise võrkpalli EMi, Eesti jalgpallimeeskonna EMi valiksarja mängud ning kergejõustiku MMi Lõuna-Koreast.

Raadio 2 suveprogrammis kuuleb iga päev tunni jagu humoorikaid retro-raadiosaateid, mis spetsiaalselt argipäevaseks suveprogrammiks on välja otsitud. Hommikuprogrammi juhib juunis Urmas Vaino, päevases programmis küsitleb Eesti tuntud kirjanikke parimate laulusõnade osas Heidy Purga. Suvel jätkuvad "Kuulderaadius" Sten Teppaniga ja "Pleier" Koit Raudsepaga. Raadio 2 muusikavalik on suvine ja veelgi mitmekesisem.

ERRi teised raadioprogrammid Klassikaraadio ja Raadio 4 alustavad suvekava juuni lõpus.