07 juuli 2011

Mobiilse arvutiühenduse kasutamine Eestis on kasvanud

Juunikuus valminud TNS Emor turuuuringute järgi on mobiilse arvutiühenduse kasutamine 2011. aasta esimeses pooles Eestis hoogsalt kasvanud. Elisa Eesti on uuringu tulemuste kohaselt mobiilse interneti turul jätkuvalt liidripositsioonil, 2011. aasta kuue jooksul tõusis Elisa turuosa 34 protsendini.


TNS Emor juhtekspert Mari-Liis Eensalu sõnul on mobiilse arvutiühenduse kasutamine Eestis kasvanud käesoleval aastal eriti jõudsalt. "Kui veel eelmise aasta lõpu seisuga kasutas mobiilset internetti Eestis 13% 15-74-aastastest elanikest, siis tänaseks on mobiilse arvutiühenduse kasutajaskond samas vanuserühmas tõusnud 21%-ni," ütles Mari-Liis Eensalu.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul on Elisa käesoleva aasta juunikuus läbiviidud TNS Emor turuuuringute järgi veelgi kasvatanud oma liidripositsiooni mobiilse interneti turul. "Kogu mobiilse interneti turg näitab kasvutrendi ning Elisa on Eesti turul olnud hinnakujunduse ja mahupiirangute kaotamise osas selgelt eestvedaja rollis," märkis Andrus Hiiepuu.

TNS Emor turuuuringu järgi on Elisa turuosa tõusnud 34%-ni. EMT turuosa on 28%, Tele2 19% ja DIIL-il 2%, KÕU turuosa on kahanenud marginaalse 4%-ni.

TNS Emor uuringu käigus küsitleti käesoleva aasta juunis 1885 inimest.

"Teenuse hinna, iseloomu ja kvaliteedi kõrval on mobiilse interneti kasutamisele kaasa aidanud 3,5G levialade jõuline laienemine ning seadmete, eriti nutitelefonide hinna alanemine"“ sõnas Andrus Hiiepuu. "Üha enam Elisa kliente kasutab mobiilset internetti arvuti või rüperaali kõrval nutitelefonides."