25 august 2011

ETV2 sügissaadete valik on lai

Lasteekraanil on nüüd oma “Lastetuba”! ETV2 kutsub kõiki väikeseid vaatajaid omaenda “Lastetuppa”. Igaõhtustes saadetes kohtutakse vahvate saatejuhtide Timoteuse, tädi Juta, Tõnu, Saskia ning Mihkliga, kes pakuvad lastele seltsi neile lugusid jutustades, laule lauldes ning maailma põnevatest ja olulistest asjadest rääkides. Reedeti askeldab “Lastetoas” Mari Viik, et anda ideid ja õpetust ägedate asjade meisterdamiseks.
Nõnda jätkub Eesti Televisioonis traditsioon täiendada rikkaliku animasarjade ja lastesaadete valikuga programmi eestikeelse omasaatega, mis on loodud just tänase Eesti lastele. Uus sari on tegijate sõnul mõeldud eelkõige kuni 8-aastastele vaatajatele.

"Loodan, et “Lastetuba” saab väikestele vaatajatele argiõhtute magnetiks ning lapsevanemad raatsivad õhtul kell pool seitse teleka ETV2-le panna," ütles lastesaadete toimetuse juht Margus Saar."Lapsevanemad võivad rahulikud olla, meil on hea “Lastetuba”!"
Saatesarja stsenarist on kirjanik Eva Koff, mängivad Mart Kampus, Janek Joost, Külli Teetamm, Mikk Jürjens ja Sandra Uusberg. “Lastetoa” kujunduse autor on Marion Undusk. Režissöör-lavastaja on Salme-Riine Uibo, tegevprodutsent Kadi Priske.
“Lastetuba” on alates 5. septembrist ETV2s esmaspäevast reedeni kell 18.30, multifilmid lastele algavad pool tundi varem, kell 18.


Suvel filmitud uus kümneosaline lastesari “Nõianeiu Nöbinina”, mille nimiosas mängib Mari Pokinen, jõuab ETVja ETV2 vaatajateni alates jõuludest. Lavastaja on Elo Selirand.

Filmidest jõuavad laste rõõmuks sügisel ekraanile muinasjutusõprade lemmikud – “Rapunzel”, “Lumivalgeke”, “Saabastega kass” jpt. Reedeti kell 17 on eetris noortesarja “Smallville” uued hooajad.

Esmaspäeva õhtud tõotavad ETV2s pakkuda tõsist nostalgiat, eelkõige neile, kellele suvel meeldis sari “17 kevadist hetke” – Poola klassika “Kaalul on rohkem kui elu” on ETV2 eetris esmaspäeviti kell 22.30 alates 5. septembrist.

ETV2 teisipäevaõhtust muusikasaadet ”Eesti TOP7” asub juhtima noor luuletaja ja muusikakriitik Siim Kera.

“Maailma kino” valik on eetris 7. septembrist kolmapäeviti kell 21.30 väärtuslike filmidega. Eelistatud on Euroopa filmid, tuntud režissööride tööd, auhinnatud linalood festivalidelt, narratiivid, mida teised telekanalid Eestis ei näita. Alustuseks näeb Türgi kinematograafi Nuri Bilge Ceylani filmi “Three Monkeys”, mille eest režissöör pälvis 2008. aastal Cannes’i filmifestivalil parima režissööri auhinna.

“dokkaadri” valikus on alates 8. septembrist taas neljapäeviti kell 21.30 maailma parimal tasemel tehtud dokumentalistika.

“Aegruumi” hooaeg avaneb 18. septembrist BBC sarjaga „E Numbers – An Edible Adventure“, kus katsetamisaldis Stefan Gates huvitub toidulisandite põhjatust e-numbrite maailmast. Veel on sügisel vaatajate ees inimanatoomiat uuriv „Inside the Humand Body“, aga ka universumi saladusi selgitav „Wonders of the Universe“.

Alates oktoobrist jätkub unustatud eesti filmide tutvustamine.

Venekeelsete saadete vöönd on ka uuel hooajal ETV2 eetris esmaspäevast neljapäevani pärast venekeelselt “Aktuaalset kaamerat”, kell 20-21. Uute saadetega jätkab kultuurimagasin “Batareja”. Septembrist algab ka päris uus saatesari ”Traali-vaali”. Mis juhtub siis kui ühel päeval asub tunnustatud tippkokk Eestimaal ühe lastekodu toidumenüüd ümber korraldama. Milline saab olema Setu memmede regilaul kui seda tuleb arranžeerima tunnustatud Brasiilia trummivirtuoos. Milliseks kujunevad ühe tippjuuksuri muljed kui ta ühel päeval on sunnitud klientideks võtma habetunud Kihnu kalurid. Neile ja paljudele teistele, mitte-eestlastest oma ala tunnustatud tipptegijatele saabki kaasa elada algavas sarjas. Sarja valmimist toetavad Euroopa Kolmandate Riikide Kodanike Integreerimise Fond, Kultuuriministeerium, Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed.

Õhtustesse eetriaegadesse jagub häid kultuurisaateid, mängufilme ja dokfilme. ”Jüri Üdi klubi” uus hooaeg on eetris alates 5. septembrist esmaspäeviti kell 21.30. Teatriõhtu etendused alates 9. septembrist reedeti kell 20.

ETV2 nädalavahetusteks jagub aegumatut arhiivimaterjali, pühapäevaõhtutesse kuuluvad ajakajalised teemaõhtud.