12 oktoober 2011

Septembris tõusis nutitelefonide osakaal 49%-ni

Käesoleva aasta septembris moodustasid nutitelefonid Elisa esindustes müüdud mobiiltelefonidest juba 49%.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul jätkab nutitelefonide kasutajaskond jõudsalt kasvamist. „Kuigi soodsa hinnaga, 120 euro hinnaklassi, jäävaid nutitelefone ostetakse jätkuvalt väga hästi, on ka kallimate mudelite müük hüppeliselt kasvanud,“ andis Andrus Hiiepuu hinnangu sügise trendidele. „See näitab, et kliendid väärtustavad üha enam nutitelefonide suuremat funktsionaalsust, võimsust ja kasutusmugavust.“


Tulenevalt kõrgema kvaliteediga nutitelefonide müügi hoogustumisest on Elisa esindustes müüdud nutitelefonide keskmine müügihind kasvanud. Esimese kvartali lõpus ulatus keskmine müügihind 95, poolaasta lõpus 137 euroni ning kolmanda kvartali lõpus kasvas see 165 euroni.

Nutitelefonide müügis kerkib jätkuvalt android-operatsioonisüsteemiga telefonide osakaal. „Kui eelmises kvartalis oli androidtelefonide turuosa kõikidest esindustes müüdud nutitelefonidest 63%, siis kolmandas kvartalis tõusis see 85%-ni,“ ütles Andrus Hiiepuu.

Kõige populaarsemad Elisa esindustes müüdud androidtelefonid olid LG P500, Samsung Galaxy S2, Sony Ericsson Neo, Huawei IDEOS X5 ja Sony Ericsson X8. „Kliendid ei eelista kindlat tootjat, vaid lähtuvad oma valikul nutitelefoni funktsionaalsuse ja hinna suhtest,“ sõnas Andrus Hiiepuu. „Sellele tendentsile annab kinnitust Hiina tootja - Huawei asumine võrdsena teiste tuntud tootjate kõrvale.“

Mobiiltelefonide tootjate turuosad näitavad võrdsustumise trendid. Nokia juhib äriklassi ja odavtelefonide osas, kuid kaotab turuosa nutitelefonide segmendis. Kõige suurema tüki on Nokia senisest turuosast haaranud Samsung, kuid kasvavad ka Sony Ericssoni, LG ja Huawei turuosad.

Elisa esindustes müüdud nutitelefonide TOP 5,

2011 septembris

1 LG P500
2 Samsung I9100 Galaxy S II
3 Sony Ericsson MT15i/Neo
4 Huawei IDEOS X5 U8800
5 Sony Ericsson X8