26 jaanuar 2012

Ilmus noorte tüdrukute ajakiri "Kuusteist"


"Kuusteist" on uus noortele tüdrukutele suunatud ajakiri, mis kajastab noortekultuuri selle täies spektris, tehes seda noortele arusaadavas keeles ning vormis. Esimene number on pühendatud muinasjuttudele ja unenägudele. Ajakiri on osaliselt loetav ka moodsa veebiväljaandena aadressil www.kuusteist.com.


Ajakirja "Kuusteist" toimkonda kuuluvad noored disainerid, kunstnikud, fotograafid, kirjanikud, moekunstnikud ja teised laia silmaringi ning avatud maailmapildiga nutikad tegelased.

Meie eesmärgiks on suunata ning harida Eesti noori - avada neile uks põnevasse maailma, elavdamaks nende igapäevaelu. Seetõttu keskendub ajakiri erinevatele vaba ajaga seonduvatele valdkondadele: mood, kunst, kultuur, kirjandus, meelelahutus ja film. Nende kuue huvi koosmõjul moodustub noore neiu isiksus, mida ajakiri „Kuusteist“ soovib rikastada.

Iga väljaande sisu raamib üks teema, mis vahetub iga numbri ilmudes. Esimese ajakirjanumbri temaatikaks on muinasjutud/unenäod. Nii leiab esimese ja ühtlasi ka kevadnumbri kaante vahelt näiteks muinasjuturaamatute kirjeldusi, unenäolisi ja muinasjutulisi filmisoovitusi, muinasjuttudest inspireeritud moodi ning intervjuu Kene Verniku kui unetehnikuga.
Sealjuures hoidume põhimõtteliselt teemadest, mis puudutavad alkoholi, narkootikume või on seksuaalselt vastutustundetut käitumist soosivad.

Miks "Kuusteist"?
Kuusteist on selle tüdruku keskmine vanus, kellele ajakiri „Kuusteist“ on ideaalis suunatud. Ajakirja otseseks sihtgrupiks on intelligentsed kultuurihuvilised tüdrukud. Huvitavat lugemist leidub ajakirjas ka nooremale lugejaskonnale alates 12. eluaastast ning loomulikult ei ole me vastu, kui ajakirja võtab kätte mõne lugeja vanaisa! Soovime, et „Kuusteist“ leiaks tee kõigi huvilisteni ning seetõttu on ajakiri saadaval tasuta!

Ajakiri "Kuusteist" hakkab ilmuma nii trüki- kui ka veebiversioonis neli korda aastas. Noortelt autoritelt noortele lugejatele suunatud väljaanne on nooruslik ka tehniliste lahenduste poolest. Ajakirjas ja veebiväljaandes on kasutusel nii QR-koodidega otse ürituste ja poodide kodulehekülgedele linkimine, multimeedia erinevad lahendused kui ka mitmed sotsiaalmeediakanalid twitterist tumblr-ini. Ajakirja jaotusala nimekirja leiab kodulehelt – www.kuusteist.com.